Азнакай районында аралаш концертлар узды

2019 елның 21 августы, чәршәмбе

"Үзәкләштерелгән район клуб системасы" муниципаль бюджет учреждениесенең иҗади төркеме Азнакай муниципаль районы Благодатный Минкүл авыл җирлегендә яшәүчеләренә «Пою тебе, мой край родной»  концерт программасы бүләк итте.

Концерт бер сулышта узды, тамашачылар артистларны алкышларга күмделәр. Тамашачыларга бигрәк тә Кече Бөгелмә мәдәният йортының «Околица» халык вокаль ансамбле чыгышы истә калды, ул залны рус вокаль композицияләренең искиткеч атмосферасы белән тулыландырды, тамашачылар артистлар белән бергә күптән онытылган халык җырларын җырладылар.

Карабаш мәдәният йортының "Наз" халык фольклор ансамбле тамашачыларны ата-бабаларыбызның көнкүрешендә кулланылган уен коралларында уйнавы белән таң калдырды. Соло артистларының номерлары залны дәртле һәм күңелле җырлар белән тулыландырды.