Партияләр Татарстан Дәүләт Советына сайлаулар алдыннан агитация эшләре алып бара

2019 елның 22 августы, пәнҗешәмбе

Татарстанда «Бердәм Россия» пикетлары уза, аларда республика халкына ТР Дәүләт Советының яңа чакырылышында партиянең максатлары һәм бурычлары турында сөйлиләр, мәгълүмати буклетлар өләшәләр, кандидатлар белән таныштыралар. Пикетлар урынында татарстанлылар Игелеклее Аю һәм 3D граффити зонасында фотога төшә ала.

«Агитатор аю һәм 3D граффити кешеләрнең игътибарын җәлеп итә. Кайчагында алар аның белән фотога төшү өчен чиратка басалар. Без кешеләргә партия программасы турында мәгълүмат бирергә, планнар турында сөйләргә тырышабыз. Шулай ук агитаторлар «Минем депутат» ресурсының call-үзәгенә шалтырату һәм үз тәкъдимнәрен һәм сорауларын калдыру мөмкинлеге турында да сөйлиләр», – дип сөйләде Казанда пикетлар үткәрү буенча вәкаләтле оештыручы Кирилл Аленбах.

Казанның Вахитов районында партиянең сайлау алды программасының төп пунктларын халыкка "Бердәм Россия» дән ТР Дәүләт Советына депутатлыкка кандидат, «Бердәм Россия" нең Яшь Гвардиясе " төбәк штабы җитәкчесе Динар Бариев аңлатты.

«Бердәм Россия» эше турында фикерләр республиканың башка районнарыннан да килә. Кешеләр, диләр бу-агитация һәм партия максатларын аңлатуның иң кулай формаларының берсе - турыдан-туры аралашу. Сайлаулар алдыннан һәркем партиянең нәрсә булуын белә ала, ә кандидатлар, үз чиратында, халыктан кире элемтә ала. Волонтерларның актив эше нәтиҗәсендә, Казанда яшәүчеләр тагын да күбрәк «Минем депутатым» проекты – наказлар һәм тәкъдимнәр юллау аша депутатлар белән элемтәне тотарга мөмкинлек бирүче мәйданчык эше турында белде.

Башка Татарстан партияләре дә актив агитация эшләре алып бара. КПРФ вәкилләре журналистларга потенциаль сайлаучылар белән әңгәмәләрне кешеләр белән аралашуның иң сыналган формасы буларак кулланулары турында сөйләделәр. Интернет-мәйданчыклар һәм социаль челтәрләр турында да онытмыйлар. Вәкилләре листовкалар һәм брошюралар тараткан ЛДПРДА да традицион агитациягә басым ясыйлар. Элегрәк ТР Үзәк сайлау комиссиясе республика парламентына сайлауларга кандидатларны теркәүнең тәмамлануы турында игълан иткән иде. Сайлауларга 7 сәяси партия — «Бердәм Россия» нең төбәк бүлекләре, КПРФ, «Гадел Россия», ЛДПР, «Россия коммунистлары», «РОСТА партиясе» һәм «Социаль гаделлек өчен Россия пенсионерлары партиясе» кертелгән.