Минем әти-әнием полициядә эшли: Бөтенроссия рәсем конкурсы

2019 елның 7 ноябре, пәнҗешәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча бүлегендә «Минем әти-әнием полициядә эшли» дигән Бөтенроссия балалар рәсемнәре конкурсы узды. Традицион чара ел саен бөтен ил буенча Эчке эшләр органнары хезмәткәрләре көне алдыннан үткәрелә.

Конкурста 6 яшьтән алып 14 яшькә кадәрге полиция балалары катнашты. Балалар тематик рәсемнәр әзерләгәннәр, алар полиция хезмәткәрләрен бала күзлегеннән күрсәттеләр. Моның өчен алар акварель буяулар, фломастерлар һәм карандашлар кулланганнар. Конкурста тәкъдим ителгән барлык эшләр дә аерым игътибарга лаек һәм зур кызыксыну уята.

Хезмәткәрләрнең балалары үз эшләрендә җинаятьчеләрне тоткарлау, куу һәм тәртип сакчыларының профилактик эшен күрсәттеләр. Ә кайберләре әти-әниләренә закон саклаучыларның портретлары аша мәхәббәт белдерделәр.

Барлык тәкъдим ителгән иҗади эшләр арасыннан «Минем әти-әнием полициядә эшли» Бөтенроссия конкурсының төбәк этабында катнашу өчен иң яхшы өч эш сайлап алынды, дип хәбәр итә Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча бүлеге матбугат хезмәте.