Өлкән яшь талантка комачауламый: «Балкыш» фестиваленең сайлап алу туры

2020 елның 7 августы, җомга

Шушы көннәрдә шәһәр сулыгы ярында урнашкан лектория мәйданчыгында узучылар гадәти булмаган картинаны күзәткәннәр. Анда бер төркем кешеләр җыелган. Берәүләр гадәти киемдә, икенчеләре милли киемнәрдә. Бер өлеше төрле җиһазлар урнаштыру белән мәшгуль, икенчеләре йөри, кайберләре җырлый, гармун тавышы ишетелә. Шулай итеп, "Балкыш" фестиваленең чираттагы сайлап алу турында әзерләнгән концерт номерларын телевизордан төшерүгә әзерлек барды.

2012 елдан бирле республика ветераннар советы инициативасы белән оештырыла һәм Татарстан Республикасы Президенты тарафыннан хупланган ТР ветераннары (пенсионерлар) арасында фестиваль быел онлайн-форматта уздырыла - катнашучылар саны азрак булган, санитар-эпидемиологик иминлек чаралары үтәлгән.