Бөгелмәнең гаилә пары Мактаулы гаиләләр китабында бриллиант берлеген ныгытты

2020 елның 13 августы, пәнҗешәмбе

Августта Людмила Федоровна һәм Николай Федорович Салниковлар 60 ел бергә гомер итүләрен билгеләп үттеләр. Аларның мәхәббәт тарихы 1960 елда башлана - күмәк биюләрдә танышалар, яшь Людмила һәм Николай бер-берсен якын итәләр. Инде бер айдан соң гашыйклар никахларын Татарстан АССРның Бөгелмә шәһәре ГХАТ бюросында теркиләр. Гаиләдә ике ул - Валерий һәм Сергей туа. Людмила Семеновна «Татнефть» берләшмәсенең исәп-хисап үзәгендә бухгалтер-оператор булып күп еллар эшли, аннары статистика идарәсе башлыгы булып эшли.
ГХАТ бүлегендә традиция буенча, Людмила Семеновна һәм Николай Федорович үзләренең Бриллиант берлеген Бөгелмә районының Мактаулы гаиләләре китабына беркеттеләр, анда аларның исемнәре язылды. Әлеге истәлекле вакыйга белән шәһәр җитәкчелеге исеменнән Бөгелмә муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ бүлеге җитәкчесе Элла Ивановна Демченко котлады. Ул гаиләләренә иминлек, сәламәтлек теләде, Бөгелмә муниципаль районы башлыгы Линар Рөстәм улы Закировның котлау хатын тапшырды. Ныклы, тату гаилә яшь буын өчен үрнәк булып тора. Салниковларга озын гомер, бәхет, сәламәтлек телибез. Тормышыгызның һәр көне балалар, оныклар һәм оныкчыклар янәшәсендә якты һәм шатлыклы булсын.