2 бөгелмәле коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләре буенча район башлыгының яшьләр ярдәмчеләре республика мәктәбендә җиңүчеләр булдылар

2021 елның 30 июне, чәршәмбе

Бөгелмә һөнәри-педагогик көллияте студенты Дарья Казакова һәм 3нче мәктәп укучысы Олеся Якунина коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләре буенча Татарстан Республикасы муниципаль районнары һәм шәһәр округлары башлыкларының яшьләр ярдәмчеләре республика мәктәбендә җиңүче булдылар.

Конкурсның беренче этабы сайлап алуда катнашу булды, аның кысаларында конкурсантлар тест һәм онлайн әңгәмә уздылар.

Икенче этап - «Идел» яшьләр үзәгендә «коррупциягә каршы тору фронты» республика яшьләр сменасында катнашу.

Өченче һәм соңгы этапта катнашучыларга коррупциягә каршы юнәлештәге 3 чара оештырырга кирәк иде.

24 июнь көнне Казан шәһәрендә, яшьләр эшләре министрлыгында җиңүчеләрне бүләкләү булды.