Студентлар десанты: Бөгелмә студентлары ЭЭМ бүлегендә бер көнлек стажировка узды

2022 елның 21 гыйнвары, җомга

«Студентлар десанты» Бөтенроссия акциясе кысаларында, «Бөгелмә һөнәри-педагогика көллияте» дәүләт бюджет һөнәри белем бирү учреждениесе студентлары Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча бүлегендә бер көнлек стажировка уздылар.

Чараның максаты - полиция эше турында тулы һәм дөрес мәгълүмат бирү, шулай ук яшьләр арасында бу һөнәрне популярлаштыру.

Үткәрелә торган чара кысаларында, эчке хезмәт капитаны Алия Чакушина балаларны полиция хезмәткәрләренең эшчәнлеге, хезмәт үзенчәлекләре, эшкә урнашу шартлары һәм Россия Эчке эшләр министрлыгы системасының уку йортларына керү тәртибе белән таныштырды. Аннары студентларга дежур часть эшенең төп бурычлары турында сөйләделәр һәм шәхси составны саклау чараларын күрсәттеләр. Моны тыңлау кызык иде, тик хезмәткәрләр теләгән һәр кешегә тәкъдим ителгән ассортименттан теләсә нинди әйберне үз өстенә алырга тәкъдим иткәч, студентлар арасында чын ажиотаж күтәрелде.

Һәр теләгән кеше экипировканы карап чыкканнан соң, балалар музейга керделәр. Анда кунаклар белән ветераннар советы рәисе һәм Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча идарәсе каршындагы Иҗтимагый совет әгъзасы Владимир Паршин аралашты.

Чара ахырында хокук сакчылары яшьләргә дүрт аяклы ярдәмчене сыйпарга һәм истәлеккә фотога төшәргә рөхсәт итте.

Студентлар полиция хезмәткәрләренә оештырылган чара өчен рәхмәт белдерделәр, ә полиция хезмәткәрләре, үз чиратында, студентларга Россия Эчке эшләр министрлыгы үткәргән төрле чараларда актив катнашканнары өчен рәхмәт белдерделәр.