Линар Закиров Олимпия уеннарының көмеш призеры һәм грек-рим көрәше буенча дөнья чемпионы белән очрашты

2022 елның 13 мае, җомга

Бөгелмә муниципаль районы башлыгы Линар Закиров Континенталь хоккей лигасының «Локомотив» хоккей клубы һәм Россия җыелма командасы һөҗүмчесе, Пекиндагы Олимпия уеннарының көмеш призеры Артур Каюмов һәм грек-рим көрәше буенча халыкара класслы спорт мастеры, начар ишетүче спортчылар арасында грек-рим көрәше буенча дөнья чемпионы Исмаил Насрулаев белән очрашты.

Очрашуга спортчыларның остазлары да чакырылган иде: Артур Каюмовныкы – Риф Нурмиев, Исмаил Насрулаевныкы – Рәис Садыйков.

"Бу Бөгелмә муниципаль районы өчен бик җитди казанышлар. Сез үсеп килүче буын өчен үрнәк булып хезмәт итәсез һәм шәһәрне һәм республиканы данлыйсыз. Горурланабыз!», - дип билгеләп үтте шәһәр башлыгы.