Шәхси ярдәмче хуҗалык тотучылар өчен субсидияләр каралган

2020 елның 15 июне, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасы бюджеты акчалары исәбеннән агросәнәгать комплексына дәүләт ярдәме чаралары турында» 2018 елның 26 гыйнварындагы 42 номерлы карарына ярашлы рәвештә Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе савым сыерларын, кәҗәләрне һәм кәҗәләрне тотуга тотылган чыгымнар өлешен каплауга субсидияләр алу өчен документлар җыя башлады.

Субсидия шәхси ярдәмче хуҗалык алып баручы гражданнар белән төзелгән шартнамәләр нигезендә түләүле ветеринария хезмәтләре күрсәтүгә биреләчәк.

Бөгелмә шәһәрендә яшәүче һәм савым сыерлары, кәҗәләре булган барлык гражданнарны Бөгелмә шәһәре, Я.Гашек урамы, 3 йорт (Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе терлекчелек бүлеге) адресы буенча документлар рәсмиләштерү өчен мөрәҗәгать итәргә кирәк. Тел. 4-10-89