"Мин халык санын алу рәсемен ясыйм" конкурсына тавыш бирү башланды

2021 елның 3 марты, чәршәмбе

Бөтенроссия халык санын алуга багышланган балалар рәсеме конкурсына 4 меңнән артык эш килде. Россиялеләр барлык эшләрне дә 3 марттан ВПН ның рәсми сайтында күрә һәм бәяли алачаклар strana2020.ru
 81 регионнан 4031 рәсем килде,шул исәптән 7-9 яшьлек балалардан-2153, ә 10-12 яшьлек катнашучылардан 1878 эш керде.
Иң активы-Белгород өлкәсеннән килгән яшь рәссамнар: алар 664 рәсем җибәргән. Топ-10 иҗади регион арасына шулай ук Татарстан Республикасы да керде — 254 эш, Алтай Республикасы — 186, Санкт-Петербург һәм Ленинград өлкәсе — 176, Башкортстан Республикасы — 151, Мәскәү һәм Мәскәү өлкәсе — 120, Омск өлкәсе — 119, Бурятия Республикасы — 99, Свердловск өлкәсе — 97, Краснодар крае — 84.
Балалар карандашлар, фломастерлар, буяулар һәм хәтта пастель белән рәсем ясадылар. Чәчәкләр палитрасы, төсмерләр һәм башкару техникасы төрле. Әмма күп кенә рәсемнәрнең уртак яклары да бар: гаилә һәм туган урыннарның истәлекле урыннары сурәтләре. Һәм, әлбәттә, картиналарда планшетлы исәпкә алучыларны һәм исәпкә алу талисманын — Випин кошын күрергә мөмкин.
Сайттан файдаланучыларны тавыш бирү strana2020.ru 15 мартка кадәр дәвам итәчәк. Иң күп лайк җыйган эшләр шорт-листка керәчәк һәм жюри хөкеменә чыгарылачак, алар арасында профессиональ рәссамнар да бар.
Конкурс нәтиҗәләре 31 мартка кадәр билгеле булачак. Җиңүчеләрнең исемнәрен ВПН сайтында белергә мөмкин булачак. strana2020.ru шулай ук социаль челтәрләрдәге ВПН рәсми битләрендә.
Исегезгә төшерәбез, кагыйдәләрдә 25 мең сум күләмендә акчалата премияләр каралган. Бүләкне дүрт кеше — һәр яшь категориясендә икешәр җиңүче алачак.
Конкурс кагыйдәләре белән тулырак биредә танышырга мөмкин: https://www.strana2020.ru/contest/drawing/vpn2020-drawing-contest-regulation-final-v2.pdf