Бөгелмә мәчетләрендә бәйрәм намазы укылды

2021 елның 13 мае, пәнҗешәмбе

Миллионлаган Россия мөселманнары Ураза бәйрәмен билгеләп үттеләр. Бу - мөселман календареның ике төп көненең берсе, изге Рамазан ае дәвамында дәвам иткән Ураза тәмамлану. Ураза бетү көнен бәйрәм итү традициясе Пәйгамбәребез Мөхәммәд  вакытыннан башлап - 624 елдан башлап дәвам итә.

Бәйрәм намазында хөрмәтле кунак булып Бөгелмә муниципаль районы башлыгы Линар Закиров булды. Ул барлык мөселманнарны изге бәйрәм белән чын күңелдән котлады, тынычлык, сәламәтлек һәм илнең барлык халыкларына иминлек, Рамазан аенда укылган барлык догаларны Аллаһы Тәгаләгә кабул итүен һәм кешеләр үз гөнаһларыннан чистарта алуларын теләде.

"Кызганычка каршы, Рамазан аеның соңгы көннәре Казанда коточкыч җинаять белән тәмамланган, гаепсез балалар һәм мәктәп хезмәткәрләре корбан булды. Без һәлак булучылар турында тирән кайгыртабыз», — дип билгеләде Бөгелмә мэры.

"Рамазан аенда Аллаһы Тәгалә безгә иң яхшы кешелеклелек сыйфатларын күрсәтү һәм күп игелекле гамәлләр кылу мөмкинлеге бирде. Ураза тотучы һәм мохтаҗларны туендыру өчен вакыт та, акча да кызганмаучыларга аерым рәхмәт әйтәсе килә!"- дип мөрәҗәгать итте Рамил хәзрәт Хөснетдинов.

Намаздан соң мәчетнең барлык кунаклары да бәйрәм табыны артында чәй эчтеләр.