Бөгелмәнең 2 нче лицеенда пилотсыз аппаратлар белән идарә итү буенча класслар ачылды

2024 елның 3 июле, чәршәмбе

Бөгелмәнең 2 нче лицеенда балаларны пилотсыз очу аппаратлары белән эшләргә өйрәтү буенча сыйныфлар ачылу тантанасы булды. Чарада Бөгелмә мэры урынбасары Ирина Белова, район Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары - мәгариф идарәсе башлыгы Валентина Кульбеда, шулай ук лицейны тәмамлаучы, махсус хәрби операциядә катнашучы Альберт Әхмәтшин катнашты. Кунаклар уку сыйныфларында, кече һәм зур очу зоналары залларында булдылар, практик дәрестә очу аппаратларының эшен карадылар.

Бөгелмәдә яңа белем бирү үзәге 2024 елның 1 гыйнварында Россия Президенты Владимир Путин кушуы буенча эшли башлаган «Пилотсыз авиация системалары» (БАС) милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында барлыкка килде.