Татарстан Республикасы Президенты каршындагы эшкуарлык советы Бөгелмәдә күчмә утырыш уздырачак

2018 елның 17 декабре, дүшәмбе

20 декабрьдә Бөгелмәдә Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Эшкуарлык советының күчмә утырышы узачак.

Эшкуарлык советы - эшкуарларның хакимият органнары белән хезмәттәшлеге мәйданчыгы, анда бизнес вәкилләре идеяләр, инициативалар, хәл итү һәм гамәлгә ашыру өчен актуаль мәсьәләләр тәкъдим итә. Эшмәкәрләр эшмәкәрлек мохитен яхшырту, артык бюрократик процедураларны киметү буенча проектларның инициаторлары булып торалар.

Бөгелмә муниципаль районы эшкуарлары бизнес-омбудсмен Тимур Нагуманов оештырган очрашу барышында хакимият органнары җитәкчеләренә актуаль сораулар бирә, бизнес алып бару барышында барлыкка килгән проблемаларны билгели алачаклар.

Эшкуарлык советы утырышы спикерлары сыйфатында чыгыш ясаячаклар:

Тимур Дмитрий улы Нагуманов - Татарстан Республикасы Бизнес-омбудсмены;

Ренат Зәки улы Тимерҗанов - ТР буенча Баш федераль инспектор;

Линар Рөстәм улы Закиров-Бөгелмә муниципаль районы башлыгы, Бөгелмә шәһәре мэры;

Федераль салым хезмәтенең ТР буенча идарәсе, ТР Прокуратурасы, ТР Икътисад министрлыгы вәкилләре.

Эшкуарларны теркәү 10:00 сәгатьтә башлана.

Очрашуда катнашу өчен эшкуарларга (843) 210-15-99 телефоны буенча теркәлергә кирәк.

Өстәмә мәгълүматны (85594) 438-65-163 /Шакиров Ф. М./ телефоны буенча алырга мөмкин.