Бөгелмә сөт комбинаты продукциясе – Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары арасында

2018 елның 25 декабре, сишәмбе

Казанда "Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәт күрсәтүләре" унбишенче республика конкурсы җиңүчеләрен һәм лауреатларын бүләкләү тантанасы узды. Быел 205 предприятие-җитештерүче, оешма, учреждение һәм Республиканың халык һәм сәнгать һөнәрләре осталарыннан 451 гариза кергән.

Бөгелмә сөт комбинаты «Азык-төлек товарлары» номинациясендә берьюлы берничә бүләккә лаек булды. Сөт комбинаты җитәкчелегенә «Делиз» сыры һәм «Крестьянское» атланмае өчен 1 дәрәҗә Диплом тапшырдылар. Конкурс лауреатлары дипломнары белән «Гауда» сыры һәм ряженка билгеләнде. «Россиянең иң яхшы 100 товары» Бөтенроссия конкурсы дипломанты дип «Гауда» сыры танылды.