Росреестр гражданнарга масштаблы консультация үткәрде

2019 елның 21 ноябре, пәнҗешәмбе

20 ноябрьдә Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсенең барлык территориаль бүлекләрендә ведомствоның 10 еллыгына багышланган Бердәм консультацияләр көне узды.

Исегезгә төшерәбез, консультация хезмәтләре Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсе белгечләре тарафыннан гына түгел, Кадастр палатасы, салым хезмәте, Идел буе кадастр инженерлары ассоциациясе, Казан шәһәре шәһәр төзелеше идарәсе һәм «Муниципаль торак программалары дирекциясе» вәкилләре тарафыннан да күрсәтелде. Барлыгы әлеге чара кысаларында 400дән артык татарстанлы консультация биргән. Казанда хокукый ярдәм сорап 120 дән артык кеше мөрәҗәгать итте, якынча 300 - республика районнарында, шул ук вакытта иң күп гражданнар Әлмәт, Әгерҗе, Лениногорск, Тукай, Бөгелмә һәм Яшел Үзән районнарында консультациягә килгән. Татарстанлылар еш кына торак һәм бакча йортларын, гаражларны, шулай ук капиталь төзелеш объектлары астындагы җир участокларын рәсмиләштерү мәсьәләләре белән кызыксындылар.