Карабаш бистәсе ветераннарына “Бөек Ватан сугышында Җиңүгә 75 ел” юбилей медальләре тапшырылды

2020 елның 17 марты, сишәмбе

Бөгелмә районы Карабаш бистәсе ветераннарына 1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңүгә 75 елюбилей медальләре тапшырылды. Бүгенге көндә бистәдә 2 Бөек Ватан сугышы ветераны һәм 54 тыл хезмәтчәне яши.

Ветераннар һәм тыл хезмәтчәннәре Шәйхулла Төхбәтуллин, Милибай Алюков, Әхәт Госманов, Шәүкәт Ижбулатов, Кәнәфий Рамазанов, Рәфкать Сәгыйтов, Әсгать Фәттахов тантаналы шартларда торак пунктның башкарма комитетында бүләкләр алдылар. Медальләрне Бөгелмә муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Артур Гершиков һәм Карабаш бистәсе башлыгы Марат Миңхәйдәров тапшырды.

“Бөтен бөгелмәлеләр исеменнән сезгә Бөек Ватан сугышы вакытында хәрби һәм хезмәт батырлыгы өчен рәхмәт белдерәм. Сез бу сугышта җиңү өчен, Россияне саклап калу өчен кулдан килгәннең барысын да эшләдегез. Һәм бүген бездә булган барысы да сезнең хезмәтегездә, сезнең җилкәгездә, сезнең талантларда һәм шушы еллар эчендә башкарылган эшләрегезгә нигезләнгән”, — дип билгеләп үтте Артур Гершиков.