Бөгелмә гаиләләре 1 403 азык-төлек җыелмасы алачак

2020 елның 19 мае, сишәмбе

Бөгелмәдә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов инициативасы белән «Ярдәм янәшә! Помощь рядом!» республика акциясе тормышка ашырыла. Бүген 1 403 азык-төлек җыелмасы шәһәргә килде.

Исегезгә төшерәбез, азык-төлек җыелмалары түбәндәге категорияләргә бирелә: җан башына уртача керем яшәү минимумыннан түбән булган (ә бу 8 938 сумнан), 8 яшьтән өлкәнрәк балалар составында булган гаиләләрдән булган балалар; җан башына уртача керем минимумыннан түбәнрәк булган балалар, ата-аналарның берсе алимент түләүдән читләшкән гаиләләр; опека һәм попечительлек буенча бурычлар түләүсез нигездә башкарыла торган гаиләләр; социаль куркыныч хәлдәге гаиләләр; яшәү минимумыннан түбәнрәк керемле 65 яшьтән өлкәнрәк ялгыз яшәүче пенсионерлар; үз-үзләрен эш белән  тәэмин иткән яки шәхси шәхси эшкуар булып, кризистан зыян күрүче ата-аналарның балалары.

Хәрәкәт сайты https://помощьрядом16.рф/

Кайнар линия телефоны 8 800 700 9205