Бөгелмәдә пандемия чорында 43 Covid-19 авыруы очрагы теркәлгән

2020 елның 23 ноябре, дүшәмбе

Бу хакта «Эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсе барышында Роспотребнадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең Бөгелмә, Азнакай, Баулы, Ютазы районнарында территориаль бүлеге башлыгы Владислав Долгих хәбәр итте.

Пандемия чорында Бөгелмәдә һәм районда коронавирус инфекциясе белән авыруның 43 очрагы ачыкланган. Бүгенге көндә 31 кеше сәламәтләнгән, 12 кеше дәвалана. Пневмонияле 55 кеше госпитальдә дәвалана, 169 кеше амбулатор дәвалана, 531 кеше грипп һәм ОРВИ симптомнары белән мөрәҗәгать иткән.

Владислав Долгих мәктәпләрдәге вәзгыятьне дә шәрехләде. Бүгенге көндә шәһәр һәм район мәктәпләрендә авырып китү сәбәпле, укучыларның гомуми санының 4 проценты һәм укытучылар санының 8 проценты юк. Мәктәп укучылары арасында авыручылар саны буенча динамика түбәнәюгә китте. Әмма, мәсьәләне контрольдә тотарга кирәк.

"Мәгариф учреждениеләрендә Роспотребнадзор таләпләрен үтәү -  бик кирәк. Без балаларыбызны, укытучыларны сакларга тиеш. Барлык таләпләрне дә үтәргә кирәк", - диде Линар Закиров.