Яшь бөгелмәле - Казан университеты профессоры

2022 елның 14 феврале, дүшәмбе

Казан федераль университетының Императорлар залында КФУның Балалар университетының 10 еллыгына багышланган тантаналы чара узды.

Эш нәтиҗәләренең ачык мисалы булып Балалар университеты студенты Кочетков Мансур – Бөгелмә шәһәренең 6нчы мәктәбенең 6Г сыйныф укучысы тора. Ел саен республика һәм Россия фәнни конференцияләрендә һәм олимпиадаларда катнаша. Күпсанлы җиңүче һәм призер дипломнары, шул исәптән «Казан университетының яшь профессоры» республика конференциясе белән бүләкләнгән. Аның исеме Россия Федерациясенең балалар казанышлары энциклопедиясенә кертелгән.

КФУ Балалар университетының 10 еллык юбилеена «Казан университетының яшь профессорлары» дигән китап төзелде. Ул үз эченә югары уку йортының чыгарылыш сыйныф укучылары һәм студентларының 68 иң яхшы казанышларын ала . Алар арасына безнең якташыбыз – 13 яшьлек Мансур Кочетков та керде, дип хәбәр итә «Бугульминская газета».