Механизаторның авыр хезмәте: Линар Закиров урып-җыюның беренче декадасы йомгаклары буенча югары күрсәткечләр өчен бүләкләр тапшырды

2022 елның 12 августы, җомга

Игенчеләр өчен җирле артистлар кырда концерт оештырдылар. Күңелле, дәртле, һәркемгә таныш, игенчеләрне данлаучы җырларны башкарып, артистлар аграрийларның көчле рухына ярдәм итәләр.

Бүгенге көндә Бөгелмә районында 3000 гектардан артык мәйданда бөртекле культуралар уңышы җыелган, 23 июльдә урып-җыю кампаниясе башланып китте, уртача алганда бер тәүлек эчендә 900 гектар җыеп алына, район буенча 86 мең тонна ашлык җыеп алыныр дип көтелә. Уртача уңыш гектарыннан 30,4 центнер дәрәҗәсендә фаразлана.

Урып-җыю барышында 72 комбайн, шул исәптән аграр индустриянең заманча вәкилләре - «NewHolland», «Кейс» һәм «Acros» эшли. Оренбург өлкәсенең Северный районыннан комбайннар җәлеп ителгән - 4 берәмлек. Бер комбайнга 450 га йөкләнеш.