Татарстан Республикасы эшкуарлары өчен «Маркетплейсларда эшләү буенча квалификация күтәрү» бушлай хезмәт күрсәтүгә гаризалар кабул итү дәвам итә

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәме белән Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фондының «Минем бизнес» үзәге «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проекты кысаларында «Маркетплейсларда эшләү буенча квалификация күтәрү» түләүсез хезмәтенә гаризалар кабул итүне дәвам итә.

Хезмәтне Татарстан Республикасы территориясендә теркәлгән һәм үз эшчәнлекләрен алып барган кече һәм урта эшкуарлык субъектлары ала ала.

Уку 4 иң зур мәйданчык буенча уза: Wildberries, Ozon, KazanExpress (Магнит. Маркет) һәм Яндекс.Маркет онлайн һәм бөтенләй бушлай. Һәр маркетплейс өчен аерым уку курсы эшләнгән, анда экспертлар түбәндәге темалар буенча дәресләр үткәрәләр:

- онлайн тенденцияләр

Россиядә сәүдә һәм мәйданчык белән танышу

- маркетплейста шәхси кабинетны теркәү

товар карточкалары төзү

- SEO-товар картасын оптимальләштерү

товарның тасвирламасын төзү һәм хаталарны тикшерү

- маркетплейста эш модельләре (маркетплейс складыннан һәм сатучы складыннан)

маркетплейсларда алга бару

маркетплейсларда эшне аналитикалау һәм автоматлаштыру

Уку ахырында йомгаклау аттестациясе үткәреләчәк, аның нәтиҗәләре буенча катнашучылар дәүләт үрнәгендәге квалификацияне күтәрү турында таныклык алалар.

Түләүсез финанс булмаган хезмәтләр алуга гаризаны РФ МСП. цифрлы платформасында бирергә мөмкин (https://мсп.рф/) «бизнеска ярдәм итү чаралары»бүлегендә.

РФ Президенты Владимир Путин инициативасы белән беренче вице-премьер Андрей Белоусов курируе астында «кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәме белән МСП субъектларына дәүләт ярдәме гамәлгә ашырыла.

Татарстан Республикасы территориясендә бизнесны үстерү мөмкинлекләре турында тулырак «минем бизнес» үзәге номеры буенча белергә мөмкин: 8(843)524-90-90 яки «минем бизнес | Татарстан Республикасы " телеграмма-каналында (https://t.me/dom_pred_fpp_rt)