Бөгелмәдә коррупциягә каршы юнәлештәге конкурсларда актив катнашучыларны бүләкләделәр

2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

Бүген Бөгелмә муниципаль районында коррупциягә каршы көрәш буенча эшне координацияләү комиссиясе утырышында коррупциягә каршы юнәлештәге конкурсларда актив катнашучыларны бүләкләделәр. Ел саен Бөгелмә мәктәпләре укучылары муниципаль һәм республика һәм халыкара дәрәҗәдәге коррупциягә каршы юнәлештәге иҗади эшләр конкурсларында катнашалар.

Эшләр өч номинациядә кабул ителә һәм карала: "Плакат", "Видеоролик", "Сочинение" / "Сочинение-эссе на родном языке". Конкурска республиканың барлык районнарыннан 800 эш тәкъдим ителде. Конкурс нәтиҗәләре буенча Бөгелмә районыннан 5 җиңүче билгеләнде.

Җиңүчеләр Бөгелмә районы башлыгы урынбасары Фәнис Мөхәммәтов кулыннан бүләкләр алдылар.