Административ комиссия уңайлы мохит булдыру кирәклеге турында искә төшерә

2021 елның 31 мае, дүшәмбе

Муниципаль кагыйдәләрне бозу - гражданнарга - 2дән 3500 сумга кадәр; вазыйфаи затларга-15 000 сумнан 30 000 сумга кадәр; юридик затларга - 200 000 сумнан 500 000 сумга кадәр административ штраф салуга китерә.

Бөгелмә районы территориясендә керү төркемен киртәләрсез мохит белән тәэмин итү кирәклеге Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы Бөгелмә шәһәре муниципаль берәмлеге территориясен төзекләндерү кагыйдәләре белән билгеләнгән. Биналарның керү төркемнәрен инвалидлар һәм халыкның аз хәрәкәтләнүче төркемнәрен (пандуслар, перил һ.б.) күчерү өчен җайланмалар һәм җайланмалар белән җиһазландырырга кирәк.

Шуны истә тотарга кирәк, пандус конструкцияләрен урнаштырганда СНиП, ГОСТ таләпләренә туры килергә кирәк, алар пандус төзүгә карата таләпләрне регламентлый.

Киртәләрсез мохит булмау өчен нинди санкцияләр каралган?

Югарыда күрсәтелгән кагыйдәләрне үтәмәгән өчен җаваплылык мәсьәләләре Административ хокук бозулар турында ТР Кодексының 3.6 статьясы белән җайга салына.

ТР БМР административ комиссиясенең җаваплы сәркатибе

О. Ю. Асташина