Бөгелмәдә "Татфайт" көрәш фестивале узды

2021 елның 7 июне, дүшәмбе

Узган ял көннәрендә Бөгелмәдә Татарстан Республикасы хәрби сәнгатьләр союзы тарафыннан ТАТФАЙТНЫҢ профессиональ көрәш лигасы һәм Бөгелмә муниципаль районының Кикбоксинг федерациясе белән берлектә оештырылган сугышчан көрәшләр фестивале булып узды.

Фестивальдә мәртәбәле кунаклар: «Бердәм Россия» партиясеннән Красногорск шәһәр округы депутатлары Советы депутаты Джеффри Уильям Монсон, Дәүләт Думасы депутаты Николай Сергеевич Валуев, Татарстан Республикасы Конституция суды рәисе, Россия Хәрби сәнгать берлегенең Татарстан Республикасы буенча филиалы президенты Фәрхәт Госман улы Хөснетдинов, ТАТФАЙТ халыкара профессиональ көрәш лигасы президенты, Татарстан Республикасы МММА федерациясе президенты, Казан шәһәре думасы депутаты Рушан Илдус улы Минһаҗев катнашты.

Турнир кысаларында 4 көрәш юнәлеше тәкъдим ителде: кикбоксинг, тай боксы, киокусинкай, ММА.