Җир кишәрлекләрен сатып алу механизмы

2022 елның 9 феврале, чәршәмбе

Россия Федерациясе җир кодексының 39.3, 39.6 статьяларында җир кишәрлеген милеккә, арендага, торгларда сатулар үткәрмичә бирү очраклары билгеләнде.

Җир кишәрлеген бирү буенча аукцион үткәрү тәртибе Россия Федерациясе Җир кодексының 39.11 – 39.13 статьялары белән җайга салына.

24.06.21 ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының 348-пр номерлы боерыгы нигезендә, Татарстан Республикасы милкендә булган җир кишәрлеген сату буенча дәүләт хезмәте күрсәтүнең административ регламенты расланды.

01.10.20021 Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының 570-пр номерлы боерыгы нигезендә, әлеге регламентка үзгәрешләр кертелде.

Билгеләп үтәргә кирәк, административный регламент размещен на официальном сайте Минземимущества Республики Татарстан