Яшь спортчыларның җиңүләре: спорт яңалыклары

2019 елның 9 декабре, дүшәмбе

5-7 декабрьдән Түбән Камада кикбоксинг буенча фулл-контакт бүлегендә Татарстан Республикасы чемпионаты һәм беренчелеге узды. Бөтен республикадан 160тан артык катнашучы җыелды. Бөгелмәдән Е.А. Тимерҗанов исемендәге «Юность» спорт мәктәбе спортчылары катнашты.

Үз авырлык категорияләрендә беренче урыннарны Тимур Нурмөхәммәтов, Антон Бебиков, Эльвина Залалова, Павел Поздняков, Тимур Арсланов, Ангелина Елизарова, Азиз Ишпулатовлар яулады. Икенче урыннарны Никита Богданов, Дарья Гайнцева, Никита Соколов, Владлена Степанищевалар алдылар. Өченче урында - Анар Джафаров, Данил Курушин.

6-7 декабрьдә Азнакайда Хәрби бурычны үтәгәндә СССР Хәрби көчләрендә һәлак булган А.Шәйхетдинов истәлегенә багышланган бокс буенча XXX турнир узды. Е.А. Тимерҗанов исемендәге «Юность» спорт мәктәбе спортчылары ярышларда актив катнаштылар һәм зур тәҗрибә алдылар. Никита Миронов һәм Вячеслав Васильев турнирның "көмеш"ен яулады.

7 декабрьдә Туймаз шәһәрендә Я.Тукмаметов истәлегенә багышланган дзюдо буенча МАУ СШ-1 ачык беренчелеге узды. Медаль өчен көрәшергә Уфа, Октябрь, Магнитогорск, Бөгелмәдән 100дән артык яшь дзюдоист җыелды. Е.А. Тимерҗанов исемендәге «Юность» спорт мәктәбе спортчылары бүләкләрсез калмады. Наил Мәрдәнов 2 урынны, Михаил Усачев 3 урынны яулады.

6 декабрьдә Азнакай шәһәрендә егетләр һәм кызлар арасында “Лидер” спорт мәктәбе” МБУ йөзү буенча ачык беренчелек узды. Бөгелмә, Азнакай, Урыссу, Яр Чаллы, Зәй һәм башка шәһәрләрдән килгән 180дән артык спортчы медаль өчен көрәште. Е.А. Тимерҗанов исемендәге «Юность» спорт мәктәбе спортчылары бүләкләрсез калмады.

ирекле һәм 100 метр комплекс стиле белән 50 метр дистанциядә 1 урынны Ангелина Халаман яулады, комплекс белән 100 метр дистанциядә 3 урынны Аделина Шакирова алды, 100 метр ирекле стиль белән һәм 50 метр брасс белән дистанциядә 3 урынны Станислав Зареев яулады, 50 метр ирекле стиль белән дистанциядә 2 урынны Руслан Меньшаев алды, 3 урынны Даниил Резатдинов алды, 50 метр дистанциядә аркада 50 метр дистанциядә Даниил Резатдинов 1 урынны яулады, 100 метр дистанциядә брасс Айдар Шаркаев 2 урын яулады, Даниил Атаманов 3 урын яулады, 100 метрлы дистанциядә ирекле стиль белән 100 метрлы дистанциядә Александр Чистяков 1 урын яулады, Ренат Валито 2 урынны яулады, ирекле стиль белән 100 метрлы дистанциядә 100 метрлы дистанциядә ирекле стиль белән 100 метрлы дистанциядә 100 метрлы брасс белән 100 метрлы дистанциядә 2 урынны яулады. Е.А. Тимерҗанов исемендәге «Юность» спорт мәктәбе командасы 4х50 м/с эстафетасында 2 нче урынны яулады.

6-8 декабрьдә Баулы шәһәрендә Р.Г. Нәҗметдиновка багышланган тиз шахмат буенча XXVII региональ шахмат турниры узды. Барлык төбәкләрдән 200дән артык катнашучы җыелды. Е.А. Тимерҗанов исемендәге «Юность» спорт мәктәбе спортчылары Елизавета Мальцева Кама аръягы Гран При турнирның көмеш призеры һәм җиңүчесе булды. Мария Даньшина 2010 елгы кызлар арасында бронза призёр булды. София Вилданова 2011 елгы кызлар арасында Нияз Мөхәммәдиев Гран При нәтиҗәләре буенча турнирның көмеш призеры һәм бронза призеры булды. Әмир Гыймазетдинов турнирның һәм Гран При нәтиҗәләре буенча көмеш призеры булды. Данис Осипов 2012 елда туган малайлар арасында көмеш призёр булды.

СССР спорт мастеры, тренер Олег Аллаяров истәлегенә багышланган өстәл теннисы буенча XIX традицион турнир шушы ялларда «Түбән Кама Нефтехимик» СК «Факел» спорт залында узды. Ярышларның беренче көнендә 2008 елда туган һәм Татарстанның һәм Удмуртиянең 10 шәһәреннән кечерәк 150гә якын спортчы җыелды. Ижевск, Можга, Воткинск, Казан, Әлмәт, Бөгелмә һәм башка шәһәрләрдән теннисчылар уйнады. Е.А. Тимерҗанов исемендәге «Юность» спорт мәктәбе спортчысы Виктория Кириллова 1 урынны яулады.